Malatya Rehberim

EcuFast Malatya - Aracınızın Gerçek Gücünü Keşfedin!

GOLD FİRMA
EcuFast Malatya - Aracınızın Gerçek Gücünü Keşfedin!
Adres
Yeni Sanayi Sitesi 6.Cad. 1.Sok. No:52 Malatya
Telefon
0 532 733 49 49

Firma Hakkında

İşlem yaptığımız araçları güncel olarak www.facebook.com/EcuFast.Malatya ve www.ftperformans.com adresinden takip edebilirsiniz.

ECUFAST, aracınızın motor işletim sistemini ; kullanım tarzınıza ve ülkemizin şartlarına göre yeniden programlayarak DAHA GÜÇLÜ ve DAHA EKONOMİK bir araç haline getirmek için çalışan bir “Yazılım Geliştirme” firmasıdır.
Bunu yaparken aracın sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması birinci önceliğimizdir.

Yaptığımız işlemin temeli ; aracın motorundaki saklı güçleri ortaya çıkartmaktır.

% 100 Müşteri memnuniyeti ilkemiz ile aracınızı TEST edip beğendiğiniz taktirde sizleride ECUFAST ailesine katılmaya davet ediyoruz.

MERAK ETTİKLERİNİZ:

Soru 1:Chip Tuning nedir?

Cevap 1:Modern enjeksiyonlu araçlarda motor, ECU (Engine Control Unit) adı verilen bir parça tarafından yönetilmektedir. ECU, aracın hava/yakıt karışım miktarını, avansını, turbo basıncını, yakıtın püskürtülme basıncını ve birçok parametreyi sensörlerinden aldığı verilere dayanarak yönetir. Hangi sıcaklıkta ne kadar benzin gönderileceği, ateşlemenin ne zaman yapılacağı gibi birçok ayar, otomobil üreticileri tarafından ECU içine kaydedilmiştir. Chip Tuning, bu ayarların performans ve yakıt ekonomisine göre yeniden düzenlenmesidir.

Soru 2: Chip Tuning nasıl uygulanır?

Cevap 2: Chip Tuning'in uygulanışı araçların ECU çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Birkaç çeşit Chip Tuning uygulaması vardır. Bazı araçlar arıza tespit soketi (OBDII) yoluyla dizüstü bilgisayara seri olarak bağlanarak yapılan Chip Tuning'e izin verirken, bazı araçlarda ise ECU sökülerek içindeki mikroişlemci değiştirilerek Chip Tuning yapılır. Diğer bir uygulama şekli ise aracın ECU'su sökülerek içine seri bağlantı ile yapılan uygulamadır (BDM).

Soru 3:Neden fabrikalar bu gücü standart olarak sunmuyor?

Cevap 3: Araçların motorlarını geliştiren mühendisler böyle bir gücün var olabileceğini biliyorlar. Fakat fabrikalar dünya çapında farklı iklim koşulları, farklı kalitede yakıtlar, kullanıcıların araçlarının bakımlarına ne kadar özen gösterdikleri, eksoz emisyon normları ve pazarlama stratejisi gibi sebeplerden ötürü, araçların gücünü belirli miktarlarda düşürerek üretirler. Biz, üreticilerin bütün bu sebeplerden dolayı düşürdükleri gücü, aracından ne istediğini bilen ve araclarına değer veren kullanıcılar için tekrar açığa çıkarıyoruz.

Soru 4:Aracımın motor ömrü kısalır mı?

Cevap 4:Hayır kısalmaz. Motorun üretebileceğinden fazla bir güç üretmesi istenmediğinden, motorunuzun limitleri zorlanmadığından motor ömründe en ufak bir kısalma sözkonusu olmaz.

Soru 5:Aracımın yakıt tüketiminde nasıl bir değişim olacak?

Cevap5:Aynı tarzda kullanımlarda özellikle turbo dizel araçlarda %20 ye varan yakıt ekonomisi sağlanır. Uygulamanın temelinde yakıtın daha verimli yakılması ilkesi olduğundan ve artık aracınız daha güçlü olacağından, daha az gaza basma ihtiyacı duyacak ve böylelikle yakıt tüketiminiz farkedilir derecede düşecektir.

Soru 6:Yapılan işlemin geri dönüşü varmıdır?

Cevap6:ECUFAST olarak yaptığımız bütün uygulamalarda orjinale dönüş, istenildiği taktirde ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Soru 7:Yapılan işlem servis tarafından anlaşılabilir mi?

Cevap 7:Hayır.ECUFAST tarafından yapılan uygulamaların tümü arıza tespit cihazları tarafından farkedilemezler.

***Video da Ecufast yazılımı yapılmış bir Chevrolet Captiva ile stock Chevrolet Captiva arasındaki farkı görebilirsiniz.

 

Firma Videosu

Firma Yetkilisi
Fatih Özyalın - Bilgisayar Mühendisi